Sitemize Hoşgeldiniz...

Laptop Aşırı Isınma Fan Bakım

Ana Sayfa » Laptop Aşırı Isınma Fan Bakım
Laptop Aşırı Isınma Fan Bakım

Laptop aşırı ısınma fan bakım ve termal macun yenileme

Laptop Aşırı Isınma Fan Bakım

İzmir Laptop(Notebook)Isınma Fan Bakım servisi olarak,aşırı ısınan,ısınmadan dolayı kapanma yapan,yavaş çalışan bilgisayarlarınızı özenle temizleyip ilk günkü performansına kavuşturuyoruz.

Bilgisayar Laptop Termal Macun & Fan Temizlik hizmeti, bilgisayarınızın daha yüksek performans ile çalışmasını sağlar. Dizüstü bilgisayarınız, kullanım süresi içerisinde kirlenerek, arızalanabilir. Özellikle diz üstü bilgisayar modellerinin pek çoğunda, fan arızası yaşanabilir.

Laptop ve bilgisayarın fan bölümüne dolan tozlar, tıkanmaya neden olabilir. Dizüstü bilgisayar modellerinin hepsinde bulunan fan, bilgisayardaki sıcak havanın dışarı atılmasını sağlar. Bu sayede cihazınız, ısınma sorunu yaşamadan, daha yüksek performans ile çalışabilmektedir.

Ancak fan kısmında tıkanıklık var ise, sıcak hava dışarı atılamaz ve cihazınızın arızalanması gibi sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Balçova bilgisayar servis firmamızı ile iletişime geçerek, fan temizleme hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Laptop Aşırı Isınma Fan Bakım

Laptop termal macun ve fan temizlik ile komple bakım yaptırarak, cihaz performansınızı artırabilirsiniz. Termal macun yenileme ve cihaz fanının temizlenmesi hizmetimiz, tüm dizüstü bilgisayar marka ve modelleri için uygundur.

Eğer cihazınız çok yavaş açılıyor, bilgisayarınızdan ses geliyor ve dizüstü bilgisayarınız aşırı ısınıyor ise, fan temizliği yaptırmanız gerekmektedir. izmir teknik servis firması olarak, tüm dizüstü laptop modelleri için komple bakım hizmeti sunmaktayız.

Cihazlarınızın donanımsal olarak, profesyonel şekilde temizlik ve bakımını yaptırabilirsiniz. Laptop termal macun yenileme ve fan temizlik hizmeti sayesinde, aşırı ısınmaya bağlı olarak, cihaz kapanması sorununun önüne geçebilirsiniz.

 

yenilenen termal macun

yenilenen termal macun

Laptop Termal Macun Ne Zaman Değiştirilmeli?

Laptop termal macun ne zaman değiştirilmeli ve bakım süresi merak konusudur. Laptoplarda bulunan termal macun, kısaca soğutucu sıvı olarak tanımlanmaktadır. Ekran kartı ve işlemcinin altında yer alır.

Dizüstü bilgisayarlarda bulunan termal macunun esas amacı ise, cihazın kullanım süresi boyunca, sürekli olarak soğuk kalmasını sağlayabilmektir. Bu sayede cihazın ısınmaya bağlı olarak yaşayabileceği pek çok problemin de önüne geçilebilmektedir.

Laptop termal macun değişimi için, tavsiye edilen süre 1 yıldır. Ancak cihazınızın kullanım süresi ve kullanımınıza göre bu zamanın değişebileceğini söylemek gerekmektedir. Narlıdere notebook teknik servis firması olarak, her yıl termal macun değişiminin yapılması gerektiğini söyleyebiliriz.

 

eski termal macun

eski termal macun

Laptop Fan Temizliği Önemli Mi?

Laptop fan temizliği önemli mi ve bakımı yapılmadığı zaman, cihaz için oluşturabileceği riskleri açıklamak isteriz. Dizüstü bilgisayarların kullanımı oldukça konforludur.

Ancak cihaz içerisindeki fan mekanizmasının bakımı yapılmadığı zaman, cihazınızın kullanımı ile ilgili ciddi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Fan içinin toz dolması, ekran kartına bile ciddi zararlar verebilir.

Cihazın daha yüksek performans ile ve arızalanmadan çalışabilmesi için, ısınmaması gerekmektedir. Ekran kartının alt kısmında yer alan termal macun ile birlikte fan bakımının düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

Ekran kartı veya anakart arızlarının pek çoğu, fan temizliğinin ve termal macun değişiminin yapılmamasından kaynaklı olarak meydana gelebilir. Üçkuyular laptop tamir servisimiz ile iletişime geçerek, cihazlarınızın fan bakımını kısa sürede yaptırabilirsiniz.

 

laptop fan bakım

 

Laptop Fan Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır?

Laptop fan temizliği ne zaman yapılmalıdır ve fan bakımı ile ilgili tüm detaylar için yazımıza göz gezdirebilirsiniz. Fan bakımı, pek çok kişi tarafından önemi görülmese de cihazın sağlığı açısından gerekli olan bir bakımdır.

Özellikle cihazın sık ve aşırı ısınması sorunu yaşıyorsanız, fan bakımı yaptırarak bu sorunu çözebilirsiniz. Cihaz ısınmaya ve fan tıkanıklarına bağlı olarak, daha yavaş bir şekilde çalışmaya başlayabilir.

Cihazınız, çok basit görevlerde bile yavaş çalışmaya ve kasmaya başlıyor ise, mutlaka fan bakımı yaptırmalısınız. Bilgisayar laptop termal macun & fan temizlik sayesinde gürültü, ısınma, kapanma veya yavaş çalışma gibi pek çok sorunu giderebilirsiniz.

 

laptop fan toz

laptop fan aşırı kir ve tozdan tıkanmış

Fan Temizliği ve Termal Macun Fiyat

Fan temizliği ve termal macun fiyat tekliflerimiz için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Üçkuyular laptop servis firmamız bünyesinde yararlanabileceğiniz genel bakım hizmetlerimiz, en uygun ve bütçe dostu fiyat teklifleri ile sunulmaktadır.

Alanında uzman ve deneyimli olan ekip arkadaşlarımız, cihazınızın detaylı kontrolünü yapmaktadır. Termal macun ve fan temizliği yanı sıra, cihazınız ile ilgili yaşadığınız diğer tüm sorunlar da giderilmektedir.

Düzenli olarak fan temizliği yaptırmanız, cihazınızın ömrünü de ciddi sürelerde uzatabilir.  Bilgisayarınızın daha uzun süre ve ısınmadan, yavaşlamadan çalışmaya devam etmesini sağlamak için, bilgisayar laptop termal macun & fan temizlik hizmetimizden yararlanabilirsiniz.